niedziela, 29 września 2019

"Króliczki" wydawnictwa CzyTam


Moi Drodzy, 

dzisiaj przychodzę do Was z propozycją dla młodszych miłośników literatury. "Króliczki!!!" Wydawnictwa CzyTam to pozycja przeznaczona dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Mimo, że moja córka nie osiągnęła jeszcze tego wieku to i tak "Króliczki!!!" na tyle ją zauroczyły, że ta lektura stała się naszą codziennością.


Głównym bohaterem "Króliczków!!!" jest Declan - bardzo przyjazny, mały potworek. Wita wszystko i wszystkich, których spotka na swojej drodze. Jest bardzo uprzejmy i pozytywnie nastawiony do świata. Declan wita drzewo, chmurki, motylka, a także króliczki. Co robią króliczki w lesie? Warto dodać, że KOLOROWE króliczki? Opowieść jest krótka, prosta czyli dokładnie taka jaka powinna być historia dla dwulatka. Declan często zmienia swoje nastroje, z euforii wpada z smutek czyli podobnie jak typowy dwulatek. I tak moja córka ze zdziwieniem i ciekawością obserwuje zachowania oraz emocje uroczego stworka. 

Nie chcę zbyt wiele zdradzać, ponieważ historia jest dość krótka jednak zakończenie mnie bardzo rozbawiło, a córkę zaskoczyło. To znaczy, że dzieci w trochę inny sposób niż dorośli odbiorą tę historię, ale dla mnie fenomenem jest to, że bardzo często wracamy do naszych "Króliczków!!!", czytamy je, oglądamy i o nich opowiadamy. Ta książeczka może stanowić świetny fundament rozmów o zawieraniu znajomości, witaniu się z innymi, o kontaktach z kolegami, koleżankami w przedszkolu, o kolorach , o przełamywaniu barier i rozmowach o "stworkach" w różnym kontekście czyli znakomicie sprawdzi się nie tylko w domu, ale też w przedszkolu. Za możliwość zapoznania się z tą znakomitą lekturą dziękuję Panu Przemysławowi Zyzek oraz Wydawnictwu CzyTam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Batmanka - mama testerka , Blogger