niedziela, 1 grudnia 2019

Odliczanie czas zacząć! Z Kalendarzem Adwentowym czas będzie jeszcze przyjemniejszy! :)

Moi Drodzy,

dzisiaj 1. grudnia, a to znaczy, że już niebawem usiądziemy przy wspólnym stole, podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie najszczersze życzenia. Jak się do przygotować do tego momentu? W jaki sposób opowiedzieć dziecku to co nas czeka w najbliższym czasie? To co czujemy? To jak powinniśmy się przygotować? Czy sprzątanie to wszystko? Zdecydowanie nie i dlatego z pomocą przychodzi nam Wydawnictwo PROMIC proponując Kalendarz Adwentowy autorstwa Barbary Garczyńskiej.


Kalendarz Adwentowy kojarzy mi się ze słodkościami, z czekoladkami. Wydawnictwo PROMIC proponuje nam książkę. Ale jaką! Okładka urzekła i mnie i córkę. Wstyd się przyznać, ale obie drapałyśmy po pięknych, brokatowych oknach domku :) Jak weźmiecie książkę w rękę, to sami zrozumiecie! :)

Jak sama autorka twierdzi, ta książka powstała z potrzeby. Autorka nie znalazła na rynku książki o tej tematyce, która w jasny i zwięzły sposób zapozna dzieci z Bożonarodzeniowymi tradycjami. Ja przeczytałam już całą książkę, a dzisiaj rano przeczytałam córce pierwszą opowieść. Obie jesteśmy pod wrażeniem. Kalendarz Adwentowy opisuje przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w formie krótkich historii z życia sympatycznej rodziny. Rodzina Nutów - Małgosia, Pawełek, ich mama Kasia i tata Kamil przygotowują wieniec adwentowy, pieką pierniczki, śpiewają kolędy i ... to oczywiście jeszcze nie koniec ich przygotowań.


Książka prezentuje wstęp dla rodziców i ich dzieci - podoba mi się odrębne przywitanie każdego czytelnika. Dzięki temu każdy czytelnik czuje się wyjątkowo.

W Kalendarzu znajdziemy 24 krótkie historie, codziennie powinniśmy czytać maluchowi jedną z nich. Zachęcają one nas do wykonania konkretnego zadania. Inspirują. Dzięki temu wspólnie możemy wykonać kalendarz adwentowy i wieniec. Barwne ilustracje zachęcają małych słuchaczy do chłonięcia historyjek wszystkimi zmysłami, bo nie ma nic lepszego jak wspólne pieczenie pierniczków po dobrej lekturze!


Każda historia kończy się pytaniami skierowanymi do malucha, które pozwalają na podsumowanie i omówienie przeczytanego opowiadania. Sprawdzają znajomość rozumienia tekstu, dają rodzicom okazję na "przegadanie" historyjki, opowiedzenie dziecku o swoich wspomnieniach czy ulubionych na przykład potrawach.Uważam, że Kalendarz Adwentowy to grudniowa pozycja numer 1 w biblioteczce każdego malucha! Dzięki niej czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia będzie jeszcze przyjemniejszy i w pełni zrozumiany przez dziecko. Jeśli jeszcze nie macie Kalendarza, nie martwcie, znajdziecie go tutaj:2 komentarze:

Copyright © 2016 Batmanka - mama testerka , Blogger